Јазик:

Објавено на: 10.10.2018

Светски ден за борба против глад

Poster-Kupuvaci-(007)

По повод 16 октомври, светскиот ден за борба против гладта,  а во насока на нашата визија која има за цел да превземе активности, чувствителни кон општеството и околината, нашата компанија орагнизира волонтерска акција на вработените во Рамсторе и сите заинтересирани потрошувачи  под мотото ЗАПОМНИ! Еден од шест луѓе си легнува гладен секоја вечер .

Листата на потребни производи  за донирање е како во прилог.Собраните средства ќе ги подариме на Црвен Крст со цел да им се помогне на најсиромашните семејства, посебно од руралните области, кои се соочуваат со проблем од обезбедување на основните потреби за храна. 

Состојки потребни за пакети со храна
Ориз
Грав
Леќа
Сол
Шеќер
Брашно
Палента (пченкарно брашно)
Макарони, шпагети
Масло
Конзервиран грашок, боранија и мешан зеленчук
Конзревирана риба
Кекси
Супи
Конзервирано овошје
Кечап

 

 

Рецепти

555b257cc3557

види ја рецептата

КУРКУМА – ЛЕК ЗА 100 БОЛЕСТИ

Indian-Red-Lentil-Stew-89

види ја рецептата

ЧОРБА ОД ЦРВЕНА ЛЕЌА

IMG_9573

види ја рецептата

ДОМАШЕН ЛЕБ СО БРАШНО ОД НИКУЛЦИ

039

види ја рецептата

ДЕСЕРТ МУХАЛЕБИ СО КАЈСИИ

IMG_2723 (1)

види ја рецептата

ПИДЕ СО МЕЛЕНО МЕСО

Nt-2000x1333

види ја рецептата

ТОРТИЉА-ГИРО