Јазик:

Објавено на: 10.10.2019

СВЕТСКИ ДЕН НА ГЛАДТА

Poster-57x82cm

Од 09.10 do 16.10. можете да учествувате во нашата акција по повод Светскиот ден за борба против гладта.

Во нашите маркети во Ramstore Mall, Ramstore City Mall I Ramstore Capitol Mall можете да донирате прехрамбени производи со што ќе им помогнете на оние на кои ваквата помош им е најмногу потребна.

Сите собрани средства ќе бидат донирани во Сите сити – Ајде Македонија.

Да помогнеме сите заедно!

Состојки потребни за пакети со храна:

 
Ориз
Грав
Леќа
Сол
Шеќер
Брашно
Палента (пченкарно брашно)
Макарони, шпагети
Масло
Конзервиран грашок, боранија и мешан зеленчук
Конзревирана риба
Кекси
Супи
Конзервирано овошје
Кечап

Рецепти

555b257cc3557

види ја рецептата

КУРКУМА – ЛЕК ЗА 100 БОЛЕСТИ

Indian-Red-Lentil-Stew-89

види ја рецептата

ЧОРБА ОД ЦРВЕНА ЛЕЌА

IMG_9573

види ја рецептата

ДОМАШЕН ЛЕБ СО БРАШНО ОД НИКУЛЦИ

039

види ја рецептата

ДЕСЕРТ МУХАЛЕБИ СО КАЈСИИ

IMG_2723 (1)

види ја рецептата

ПИДЕ СО МЕЛЕНО МЕСО

Nt-2000x1333

види ја рецептата

ТОРТИЉА-ГИРО