Јазик:

Објавено на: 28.11.2023

КРЕМ САЛАТА СО ТУНА

Потребни состојки:

2 конзерви туна
100гр маслинки
500 гр макарони
400 гр мајонез
5-6 кисели краставички
сол

Подготовка:

1. Сварете ги тестенините и исечкајте ги маслинките, краставиците, кикириките и исцедете ја туната.
2. Измешајте ги туната, краставиците, маслинките и кикириките и соединете ги со тестенините и мајонезот па посолете.
3.Оставете да отстои во фрижидер па сервирајте

Добар апетит!

Recipes

No post found