Јазик:

Објавено на: 02.03.2016

SUPA ME THJERRËZA TË KUQE

  • 1 gotë thjerrëza të kuqe Sezon (200ml)
  • 1 qepë
  • 1 karotë
  • 2 lugë gjelle me vaj ulliri Riviera
  • 1,5 l. ujë (i nxehtë)
  • 1 lugë gjelle me pure domatesh ТАТ

Në vaj fërgoni qepen e ngrirë . Pasi qepa të jetë skuqur , shtojeni pure domatesh dhe përzieni. Shtojini thjerrëzat dhe karotat e prera dhe përzieni. Pastaj, shtoni ujë të nxehtë dhe zieni. Pasi do të zihet, bluajeni në grirëse.