Јазик:

Свежа храна

Месара – Секогаш квалитетно, свежо и вкусно месо

Во нашите специјализирани месарници нудиме секогаш свежо пилешко, свинско, јунешко, телешко, зајачко месо како и подготовки од месо.

mesara-3

 

Месото кое го продаваме е со највисок квалитет, се набавува од реномирани производители од Македонија и странство. Истото се обработува и подготвува во нашиот погон за производство и се дистрибуира за продажба во маркетите согласно сите барања за производство на безбедна храна HACCP.

Ново пакување смо во Рамстор

Специјално подготвено во нашата месара

Од почетокот на Ноември 2015 подготовките од месо (мешано мелено месо, јунешко мелено месо, ќебап, плескавица, шарска, ајдучка) се пакуваат во специјално пакување кое го има само во Рамстор маркетите.

  • Производите од месо спакувани во заштитна атмосфера, се подготвени согласно сите барања за производство на безбедна храна HACCP.
  • Пакувањето во заштитна атмосфера е добро воспоставена техника на пакување на природен начин, која ја одржува храната безбедна и свежа.
  • Производите кои се спакувани во стандардна амбалажа остануваат свежи еден до два дена додека производите спакувани во оваа амбалажа остануваат свежи и се безбедни за конзумирање до крајниот датум означен на пакувањето.
  • Производите се спремни за подготвување и потрошувачите може да ги подигнат од реонот без да чекаат.
  • Лесно и практично пакување бидејќи амбалажата не пропушта.

Производите се достапни во сите маркети во Скопје, Куманово, Охрид и Кичево.

Рибарница – секогаш свежа риба и морски плодови

Секогаш голем избор на свежа слатководна и морска риба и морски плодови со висок квалитет.

ribarnica-3

Лосос, ципура, лаврак, сардина, панга, пастрмка, крап, краби, октопод, ракчиња, лигњи се само дел од производите кои можете да ги најдете во нашите специјализирани рибарници во маркетите Центар и Капитол.

Пекара

 Секој ден голема понуда на различни видови на леб,пекарски производи  и благи во сите супермаркети.

pekara-1

Леб со сусам, домашен леб, интегрален леб, пченкарен леб, леб со маслинки, леб со ореви, багети, ачма, поча, пиде, ѓеврек, чијабата, бурек, банички, кроасани, домашни пити, пици, торти, баклава, крофни, гурабија, еклери,тирамису се само дел од производите кои секојдневно се продаваат во пекарите во сите супермаркети.

Готови јадења

jadenje-3

Ориз, мусака, пекарски компир, макарони, пилешки стек, пилешки прсти, грашок, грав, полнети пиперки, спанаќ, сарма (посна и мрсна), салати (руска, француска, италијнска и др.) се само дел од понудата на  готвени јадења кои секој ден можете да ги најдете во маркетите Центар, Ново Лисиче, ГТЦ, Горно Лисиче, Капитол, Капиштец, Дебар Маало, Собрание, Водно и Аеродром.

Овошје и зеленчук

Голем избор на свежо овошје и зеленчук во сите маркети.

IMG_4610