Пекара

 

pekara_4686

Секој ден голема понуда на различни видови на леб,пекарски производи  и благи во сите супермаркети.

Леб со сусам, домашен леб, интегрален леб, пченкарен леб, леб со маслинки, леб со ореви, багети, ачма, поча, пиде, ѓеврек, чијабата, бурек, банички, кроасани, домашни пити, пици, торти, баклава, крофни, гурабија, еклери,тирамису се само дел од производите кои секојдневно се продаваат во пекарите во сите супермаркети.