Готови јадења

Ориз, мусака, пекарски компир, макарони, пилешки стек, пилешки прсти, грашок, грав, полнети пиперки, спанаќ, сарма (посна и мрсна), салати (руска, француска, италијнска и др.) се само дел од понудата на  готвени јадења кои секој ден можете да ги најдете во маркетите Центар, Ново Лисиче, ГТЦ, Горно Лисиче, Капитол, Капиштец, Дебар Маало, Собрание, Водно и Аеродром.